در حال نمایش 15 نتیجه

عینک ورزشی

براساس آمار به دست آمده از موسسه ملی چشم، بیشتر آسیب‌های وارد شده به چشم مربوط به ساعاتی است که افراد مشغول ورزش هستند؛ به همین جهت توصیه می‌شود در صورتی که علاقه به ورزش دارید یا رشته ورزشی خاصی را دنبال می‌کنید، حتما عینک مخصوص آن را فراهم کنید؛ اما برای این منظور لازم است تا با ساختار عینک ورزشی و تفاوت آن با عینک معمولی آشنا شوید.

عینک ورزشی چیست و چه کاربردی دارد؟

در ساختار عینک های ورزشی از مواد پلی کربنات استفاده می‌شود که باعث شده مقاومت آن‌ها نسبت به عینک‌های معمولی 10 برابر بیشتر شود؛ به همین دلیل خطر آسیب دیدگی به چشم تا حد زیادی کاهش می‌یابد و از سوی دیگر عملکرد شما در ورزش بهتر خواهد شد؛ چرا که این مدل عینک‌ها روی صورت شما فیکس می‌شود و از ورود گردوغبار و اجسام ناگهانی به درون چشم جلوگیری می‌کند.

دلایل اهمیت خرید عینک ورزشی

همانطور که گفتیم با توجه به اینکه جنس عینک های ورزشی که از مواد پلی کربنات است، در صورتی که حین ورزش صدمه‌ای به چشم شما وارد شود این عینک‌ها از وارد شدن صدمه به قرنیه تا حد زیادی پیشگیری می‌کنند؛ اما این تنها مزایا خرید عینک ورزشی نیست از دیگر دلایل اهمیت خرید عینک ورزشی می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

حفاظت از چشمان در برابر آسیب‌دیدگی

 

پلی کربنات به طور صد درصدی از چشمان در برابر اشعه ماوراءبنفش جلوگیری می‌کند که این ویژگی هنگام قرار گرفتن در فضای آزاد بسیار ارزشمند است.

ضد خش بودن

در عینک‌های معمولی لنزها دچار خراشیدگی می‌شوند که باعث می‌شود به مرور زمان دید شما دچار مشکل شود؛ اما در عینک ورزشی، از پوشش ضد خش استفاده می‌شود که درخشش نور را کاهش می‌دهد و باعث دید بهتر می‌شود.

سایزبندی مناسب

عینک‌های ورزشی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با توجه به اندازه صورت می‌توانید سایز آن را تنظیم کنید؛ انتخاب درست سایز عینک باعث می‌شود که عینک هنگام ورزش از روی صورت شما نیفتد و اینکه فشار زیادی به صورت شما وارد نشود.

انواع عینک ورزشی

عینک‌های ورزشی در انواع مختلفی طراحی شده‌اند و شما باید با توجه به رشته‌ای که در آن فعالیت دارید، بهترین عینک‌های ورزشی را انتخاب کنید؛ به همین منظور در ادامه خصوصیات هر عینک را برای شما عنوان کرده‌ایم:

عینک دویدن

عینکی که برای ورزش دو انتخاب می‌کنید باید سبک و انعطاف‌پذیر باشد و قابلیت تغییر زاویه لنز را داشته باشد؛ از مزایا این مدل عینک‌ها، به کار بردن لایه‌ای در آن است که باعث جذب عرق روی پیشانی می‌شود و از ورود آن به درون چشم جلوگیری می‌کند.

عینک اسکی

افرادی که ورزش اسکی را انتخاب می‌کنند باید عینکی خریداری کنند که از لنز بزرگ‌تر و فریم کمتری در آن استفاده شده باشد؛ چرا که دامنه دید گسترده‌تری باید در اختیار ورزشکاران قرار بگیرد؛ از سوی دیگر این عینک‌ها خاصیت محافظت در برابر سرما و یخبندان را دارد و از چشم در برابر سرما محافظت می‌کند و نور سفید برف را انعکاس نمی‌دهد.

عینک کوهنوردی

این نوع عینک‌ها مقاوم ترین فریم های ورزشی را دارند و تا حدودی ویژگی‌های آن مانند عینک اسکی است؛ با این تفاوت طراحی عینک‌های کوهنوردی کمی متفاوت است به گونه‌ای که قدرت محفاظت در برابر ریزش سنگ ریزه، سرما، اشعه uv، انعطاف‌پذیری در آن‌ها بیشتر است.

عینک موتورسواری

با توجه به اینکه در رشته‌های ورزشی موتورسواری نیاز است تا از مسیرهای بسیار سخت عبور کنند، عینک ورزشی باید به گونه‌ای انتخاب شود که در ساخت آن از لنز مقاوم استفاده شود.

عینک ورزشی تنیس

با توجه به اینکه این رشته ورزشی نیاز به تمرکز و نشان دادن عکس‌العمل به موقع را دارد، عینکی که انتخاب می‌شود باید از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار باشد و بدون اینکه مشکلی در دید ورزشکار به وجود آورد، از چشم در برابر اشعه خورشید به طور صد درصدی محافظت کند.

عینک دوچرخه سواری

تاثیر عینک ورزشی در کوهنوردی و دوچرخه سواری بسیار بیشتر از سایر رشته‌های ورزشی است؛ چرا که بیشتر مردم این ورزش را به صورت عادی و یا تفریح در روزهای تعطیل انتخاب می‌کنند؛ در نتیجه استفاده از عینک برای آن‌ها می‌تواند مزایا زیادی به همراه داشته باشد؛ عینک ورزشی که برای این نوع رشته‌ انتخاب می‌شود باید از لنزهای بزرگ با فریم حداقلی در آن‌ها استفاده شود تا بتواند از چشم در برابر اشعه خورشید جلوگیری کند.

هزینه‌های عینک ورزشی

این مدل عینک‌ها باتوجه به اینکه تخصصی‌تر از عینک‌های معمولی ساخته می‌شوند، در نتیجه قیمت بالاتری دارند و نمی‌توان یک قیمت مشخص را اعلام کرد؛ اما به طور کلی عواملی مانند جنس عینک ورزشی  و پلاریزه بودن در قیمت عینک بسیار تاثیرگذار است.